Anasayfa » Girişimcilik » Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları Hangileridir.

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları nelerdir. Eğitimlerini tamamlamak için üniversiteye gelmiş olan öğrencilerin para kazanmak için birden fazla sebebi olabilir. Kimi can sıkıntısından kendisine bir uğraş bulmak ister, kimi işe yarar bir şeyler yapayım kendi ayaklarım üzerinde durayım ister kimileri de ki çoğunlukta olanlar bu kimileri, maddi sıkıntıdan kaynaklı daha demin söylediğim bütün bahaneleri kullanarak çalışmak ve para kazanmak ister.

Bir çok kişi öğrenim gördükleri şehir merkezlerinde ki cafeler de çalışır ancak buralarda emeklerinin karşılığını alamadıklarını kendileri de çok iyi bir şekilde bilmektedir. Buna kendimden örnek vermek istiyorum, bir dondurmacıya çalışmak için iş başvurusunda bulundum, dondurmacıda dondurmanın topu 3 TL iş yeri sahibi benim saatlik ücretime 2 TL diyor sizce de burada büyük bir haksızlık söz konusu değil mi ? İşte bu yüzden elimizden geldiğince öğrenciyken kendi işimizi yapabilmemiz lazım. Eğer bunu başarabilirsek güzel paralar kazanabiliriz. Belki de tek başımıza çıktığımız bu yolda büyüme fırsatı yakalayabiliriz.

Bu konumuzda iş fikirlerine değinirken benim yaptığım veya yapmaya çalıştığım işlerden ya da arkadaş çevremin yaptığı işleri sizlerle paylaşacağım. Konuya tam anlamıyla giriş yapmadan önce para kazanmak istiyorsak üzerimizde ki çekingenliği atmamız gerekli ve bahsettiğimiz iş fikirlerini küçümsemeyerek ben bu işi yapamam diyerek pes etmemek lazım. Eğer utanmadan sıkılmadan kendi başınıza bir şeyler yapmaya başlarsanız işte o zaman para yüzünü size çevirmeye başlar.

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları

Telefon Kılıfı veya Aksesuar Satmak

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları için ilk fikir telefon kılıfı satmak. Eğitimlerini tamamlamak için üniversiteye gelmiş olan öğrencilerin para kazanmak için birden fazla sebebi olabilir.Siz fakültenizin veya arkadaş çevrenizin ‘Ne Ararsan Burada’ marketi olabilirsiniz. Genellikle aliexpress’den ucuza aldığınız telefon kılıfları veya diğer teknolojik aksesuarları temin ederek üzerine kar ekleyerek satışını gerçekleştire bilirsiniz. Bu işi bizzat ben yaptığım için gönül rahatlığı ile sizlere tavsiye edebilirim. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var. Aldığınız telefon kılıflarının popüler akıllı telefonların kılıfları olmalı yoksa çuvallarsınız bütün mallar yatağınızın altında ki bavulunuzda çürümeye başlar.

Ara ara bu tür ucuz sitelere genel bir göz atın ve ilginç olan bütün ürünleri sepetinize ekleyerek o ürünler hakkında araştırmalar yapın. Eğer yapmış olduğunuz araştırmalar doğrultusunda bu ürünün arkadaş çevrenizin veya diğer insanların hoşuna gideceğine karar verirseniz hiç durmayın hemen temin edin. Eğer Aliexpress’den sipariş vermek zor ve uğraşlı geliyor ise toptancıları kafalayarak onlardan ucuza ürün temin edebilirsiniz. Siz yeter ki para kazanmak isteyin ve biraz çaba saf edin para sizi kendiliğinden bulacaktır.

Biz bu işi yakın arkadaşımla birlikte yaptık ilk etapta 30 adet kılıf getirdik ve iki gün içerisinde sattık. Getirdiğimiz kılıflar iphone 5s içindi tanesini 1,30 TL’den aldık ve 10 TL’den satışa çıkardık bazı arkadaşlara 7,5 TL’den verdik. İki günde 255 TL para kazandık. 39 TL kılıf parasını çıkartırsak 216 Tl kazandık. İki gün için hiç fena para değil. Ama size tavsiyem bit toptancı ile anlaşmanız çünkü biz Çin’den sipariş ediyorduk ikinciye kılıflarımız gümrüğe takıldı. Daha sonra toptancı arasak bile bulamadık ama siz bizden daha iyi bir araştırmacı ve girişimci iseniz çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Yeteneklerinizden Para Kazanmak

Öncelikle size yakın çevremden bir örnek vereceğim ardından ise bu yetenekten para kazanma işini biraz daha örneklendirerek anlatmaya çalışacağım. Güzel Sanatlar fakültesinde bir arkadaşım vardı. Yazları para kazanmak için cafe’de çalışmayı tercih ederdi en sonunda iş verenle arası bozulunca kendi işini kurmak istedi ancak elinde yeteri kadar sermayesi bulunmuyordu. Bana anlattığına göre kendi başıma ne yapabilirim diye düşünürken kendi kara kalem çalışmaları gözüne çarpmış ve bunları satarak para kazanabileceğini düşünmüş bana kalırsa iyide düşünmüş bunu bu zamana kadar neden düşünmediği sorusu da benim aklıma sürekli geliyor ama daha cesaret edip soramadım.

Bu arkadaş Yalovalı ve Yalova merkez sahilin sonuna doğru Anıtlar diye bir yer var, sahil yolunun sonu. Burada bir stand açtı ve resimlerini satmaya başladı. Resimler satılıyordu ama yavaş yavaş. Arkadaşım daha çok para kazanmak için 20 liraya müşterinin kara kalem çalışmasını yapma kararı aldı ve uygulamaya geçti. İlk başlarda zorlansa da zamanla alıştı ve o yaz arkadaşım toplamda 10,000 TL’den fazla para kazandı. Başka örneklere geçecek olursak eğer bir enstrüman çalabiliyorsanız veya sesiniz güzelse sokaklar sizi bekliyor. İşlek caddeleri şenlendiren öğrenciler dünyanın bir çok noktasında mevcut. Bunlardan bir tanesi de siz olabilirsiniz. Belki de çok güzel takılar yapabiliyorsunuzdur bunları internetten veya sokaklardan satabilirsiniz. Yetenek demek bedava sermaye demektir. Eğer bir yeteneğiniz varsa hiç durmayın ve nasıl pazarlayabileceğinizi düşünün.

Bardakta Çorba Satarak Para Kazanmak

Sizin saatleriniz sabah öğrencilerin okuluna gittiği ve insanların işlerine gittiği saatler olmalı. Bu işi ben hep yapmak istemişimdir ama bir türlü fırsatını bulup yapamadım. İnsanlar genellikle sabah bir yere gideceği zaman biraz daha fazla uyuyabilmek için kahvaltı yapamazlar bu sebeple dışarıya aç çıkarlar. Genelliklede insanlar sabah çorba içmeye bayılır. Bu fikir hem yapan için pratik hemde müşteri için. Tamamen öğrenci mantığı ile düşünerek hareket edebiliriz. Öncelikle bize lazım olan çorbanın sıcak olması için büyükçe bir termos. Piyasa’da piknik termosu olarak geçen genelde mavi renkte olan musluklu termoslar 100 TL civarında daha ucuza da bulabilirsiniz. Devamında ise karton bardak almamız gerekmektedir.

Büyük boy karton bardakların 1000’lisi 145 TL civarında. Bir de büyükçe bir tencere ihtiyacımız var bu biraz pahalı olabilir ikinci el veya evinizden düdüklü tarzı büyükçe çorba yapabileceğiniz tencereler alabilirsiniz. Yani bize işimizi kurmak için temel ihtiyaçlarımızı almak için 250 TL gibi bir paramızın olması lazım. Burslarınızdan biraz fedakarlık edebilirsiniz. Gelelim çorbanın yapımına.

Eğer hiç çorba yapmayı bilmiyorsanız hazır çorbadan bu işi çözebilirsiniz. Ancak müşteri memnuniyeti için lütfen kaliteli hazır çorbalardan alın. En kaliteli hazır çorbanın adetinin 2 TL olduğunu var sayarsak bir gün için 40 kişiye çorba satmayı planlayalım. Bu 10 paket çorba eder ve masrafı 20 Tl olur. Ortalama bir hesaplama ile bir saat içinde 40 kişiye çorba sata bilirsiniz. Çorbanın bardağını 2 TL’den satarsanız 80 lira kazanırsınız 20 Tl masrafı çıktığında ise 60 TL cebinize kalmış olur. Satış hedefinizi yükseltebilir veya düşürebilirsiniz bu tamamen sizin elinizde.

Mısır’ın Her Türlüsünü Satarak Para Kazanabilirsiniz

Mısır ülkemiz de çok sevilen ve alınan bir üründür. Genellikle yazlık yerlerde sahillerde satılır. Bir mısır tezgahı satın alarak veya kiralayarak bu işi yapabilirsiniz. Haşlanmış veya közde mısırdan örnek verecek olursak yerden yere bu mısır adet fiyatları değişkenlik gösterebilir ama benim yaşadığım şehirde haşlanmış mısır 3 közde mısır 5 TL’ye satılıyor. Ortalama her yer de bu fiyatlar geçerlidir. Mısır koçanının kalitesine göre 40 kuruştan başlayarak 80 kuruşa kadar alabilirsiniz.

Burada tercih tamamen sizin elinizde ama kaliteli seçim yapmanız daha makbul olacaktır. İyi ürün satın ki satışlarınız gün geçtikçe katlansın. Mısır alış ve sizin satış fiyatınıza bakacak olursak gayet karlı bir iş gibi duruyor. Ben mısır sattığım zamanlarda günde 100 mısır kotası koyarak çalışıyordum satılıyorda zaten. Arkadaşımın tezgahını alarak yüzde elli yüzde elli karı bölüşüyorduk. Sizde buna benzer bir iş yapabilirsiniz. Yine aynı mantıkta bardak mısır satışı da yapabilirsiniz. Patlamış mısırda satsanız fena olmaz sanki.Bu tamamiyle sizin seçiminize bağlı yaşadığınız yerde ne yoksa yada hangisinin tutacağını düşünüyorsanız o fikre yönelmeniz en mantıklısı.

Çubukta Patates Satarak Para Kazanmak

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları ile ilgili bir diğer fikir çubukta patates satmak. Çubukta patates fikri son bir kaç yılda baya bir yayıldı. Farklı bir şekilde olması genelde çocukların dikkatini çok fazla çekmesinden dolayı satışları baya iyi oluyor. Tabi ki burada yine en önemli faktör yer. Bu işi nerede yapacaksınız. Öncelikle bunu iyi araştırmanız ve ona göre konumlanmanız lazım. Eğer belediye ile uğraşmak istemiyorsanız her hangi bir dükkan ile anlaşarak onun bünyesinde altında çalışıyormuş gibi gözükebilirsiniz. O dükkana da kardan belirli bir pay ayırırsınız. Böylelikle ortada bir sorun kalmamış olur. Çubukta patates tazgahı fiyatlarına bakacak olursak 800 TL’den başlayarak 1500 TL’ye kadar çıkıyor. Çok fazla sermaye gerektirmeyen bu işi arkadaşlarım Kütahya’da yaptılar. En azından zararlarını karşılayabildiler. Ancak onların az kazanmasının sebebi konumlarını iyi ayarlayamamış olmalarıydı.

Balon Satarak Para Kazanmak

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları ile ilgili en çok kazandıran fikir. Balon satarak para mı kazanılır kazandırsa kazandırsa ne kadar kazandırabilir gibi sorular sormakta gayet haklısınız lakin bu işte gerçekten çok güzel para var. Balon satan abilerimizin kötü giyindiklerine bakmayın gerçekten çok güzel para kazanıyorlar. En azından benim tanıdıklarım güzel kazanıyor siz neden güzel para kazanmayasınız. Çizgi film karakterlerinin balonlarını çocuklar görünce hemen almak istiyorlar bu balonlarda genelde 7 lira ile 10 lira arasında satılıyor. Peki bu balonların maliyeti ne ?

Eğer hazır şişirilmiş balonlar alırsanız maliyet biraz artabilir. Tanesi 3 lira gibi meblaya tekabül eder. Ancak balonları inik halde çoklu alırsanız müthiş derece kar elde etmiş olursunuz. Şöyle düz bir hesap yapalım. Günde 30 kişiye balon satsanız ayda kazancınız 9 bin TL olur. Sizce günde 30 kişiye balon satmak ne kadar zor olabilir. 30 rakamı çok geldiyse 10 kişiye satarsanız aylık kazancınız 3 bin TL olur. Sizce küçümsenecek bir tutar mı ? Bence bir kere denemeye değer.

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları ile ilgili sizde girişimcilik fikirlerinizi eklemek isterseniz. Yorumlarınızla yazımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları Hangileridir. Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları nelerdir. Eğitimlerini tamamlamak için üniversiteye gelmiş olan öğrencilerin para kazanmak için birden fazla sebebi olabilir. Kimi can sıkıntısından kendisine bir uğraş bulmak ister, kimi işe yarar bir şeyler yapayım kendi ayaklarım üzerinde durayım ister kimileri de ki çoğunlukta olanlar bu kimileri, maddi sıkıntıdan kaynaklı daha demin söylediğim bütün bahaneleri kullanarak çalışmak ve para kazanmak ister. Bir çok kişi öğrenim gördükleri şehir merkezlerinde ki cafeler de çalışır ancak buralarda emeklerinin karşılığını alamadıklarını kendileri de çok iyi bir şekilde bilmektedir. Buna kendimden örnek vermek istiyorum, bir dondurmacıya çalışmak için…

Genel Bakış

5

Özet : Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları nelerdir. Eğitimlerini tamamlamak için üniversiteye gelmiş olan öğrencilerin para kazanmak için birden fazla sebebi olabilir.

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*