Anasayfa » Bayilik veren firmalar » Tereyağı Bayiliği Veren Firmalar

Tereyağı Bayiliği Veren Firmalar

Tereyağı Bayiliği

Öncelikle kısaca tereyağından bahsedelim. Tereyağı bilindiği üzere bir süt ürünüdür ve sütün bir süre bekletilerek üzerinde oluşan tabakanın farklı işlemlerden sonra son halini almasıyla oluşur. Hayvansal bir yağ olmakla birlikte içeriğinde %82 oranında süt yağı, su, süt şekeri, mineraller, çeşitli vitaminler, protein, asitler ve aromaları barındırmaktadır. 1 kilo tereyağı elde edebilmek için yaklaşık olarak 20 kilogram süt kullanmak gereklidir. Tereyağının bir süt ürünü sayılabilmesi için AB standartlarında en fazla %16 oranında su ihtiva etmesi gerekmektedir.

Tarihinin eski olduğu bilinen tereyağı üretim ve tüketim anlamında 19.yüzyıl içerisinde büyük bir artış göstermiştir. Bunun ana sebepleri ise gerçekleşen endüstri devrimiyle birlikte sanayileşme, ulaşım imkanlarının artması yanı sıra tarım ve hayvancılığın gelişmesidir. Ana kullanımı mutfaklarımız olsa da aynı zamanda kozmetik sanayinin de ham maddesidir. Günümüzde ise bu talep ülke çapında tereyağı bayiliği veren firmaları bir ihtiyaç haline getirmiştir. Bu sektörde bayilik veren birçok tereyağı firması bulunmaktadır. Bu firmaların bazıları aşağıda listelenmiştir.

Tereyağı Bayiliği Veren Firmalar

1- Ali Meral Gıda

Konya merkezli olan Ali Meral Gıda 15 yıl önce kurulmuştur. Bünyesinde birçok markanın bayiliğini bulundurmaktadır. Famer tereyağı adına tereyağı bayiliği vermektedir.

2- Tuğba Akabe Süt Ürünleri

Sivas Organize Sanayi üzerinde kurulmuş olan, Er Holding’e ait süt ürünleri firmasıdır. 1985 yılında kurulan fabrikanın tereyağı bayiliği kapsamında hedef bölgeleri Marmara, Karadeniz ve Orta Anadolu bulunmaktadır.

3- Salihli Derman Süt

1970 yılında Manisa’da kurulan ve ilk yıllarında üretime yoğurt ile başlayıp ürün ağını genişleterek ayran, tereyağı, krema ve çökelek üretimi yapan 46 yıllık bir firmadır.

4- Bayram Süt Ürünleri

1982 yılında Trabzon merkezli kurulan firma 15.000 metre kare alan üzerinde günlük 240 ton süt işlemektedir.

5- Bakraç Süt ve Süt Ürünleri

Amasya merkezli olan Bakraç Süt ve Süt Ürünleri firması bayilikleri aracılığıyla satış gerçekleştirmektedir.

6- Faroz Süt Ürünleri
Akçaabat merkezli Trabzon’da kurulan Karadeniz firması olan Faroz Süt Ürünleri tereyağı bayiliği vermektedir. Firma 1952 yılında ilk adımlarını atmış olmakla birlikte 2000 yılında kurumsallaşmıştır.

7- Tarhanacıoğlu Süt ve Süt Ürünleri

1993 yılında Kayseri’de kurulan firma ilk olarak yoğurt üretimiyle sektöre giriş yapmıştır. İlerleyen zaman içinde ürün gamını arttıran firma yoğurdun yanı sıra kaşar peyniri, tereyağı, kaymak ve ayran üretimi de yapmakta ve tereyağı bayiliği vermektedir.

8- Derya Süt Ürünleri

Sakarya ve Bilecik’te süt ürünleri işleme tesisleri bulunan 1988’de kurulmuş bir firmadır. Tereyağının yanı sıra kaşar peyniri, lor peyniri ve beyaz peynir üretmektedir.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Tereyağı Bayiliği Öncelikle kısaca tereyağından bahsedelim. Tereyağı bilindiği üzere bir süt ürünüdür ve sütün bir süre bekletilerek üzerinde oluşan tabakanın farklı işlemlerden sonra son halini almasıyla oluşur. Hayvansal bir yağ olmakla birlikte içeriğinde %82 oranında süt yağı, su, süt şekeri, mineraller, çeşitli vitaminler, protein, asitler ve aromaları barındırmaktadır. 1 kilo tereyağı elde edebilmek için yaklaşık olarak 20 kilogram süt kullanmak gereklidir. Tereyağının bir süt ürünü sayılabilmesi için AB standartlarında en fazla %16 oranında su ihtiva etmesi gerekmektedir. Tarihinin eski olduğu bilinen tereyağı üretim ve tüketim anlamında 19.yüzyıl içerisinde büyük bir artış göstermiştir. Bunun ana sebepleri ise gerçekleşen endüstri devrimiyle birlikte…

Genel Bakış

5

Özet : Tereyağı Bayiliği ve Tereyağı Markaları

Kullanıcı Oylaması: 4.5 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*