Anasayfa » Girişimcilik » Oto Yıkama işi Nasıl Yapılır?

Oto Yıkama işi Nasıl Yapılır?

Oto Yıkama işi nasıl yapılır

Oto Yıkama işi yapmak için neler gerekir. Yaptığınız işe hakim olmak için sektör bazında araştırma yaparak oto yıkama işine atılabilirsiniz.  İnsanlar ekonomik durumu iyi olduğunda ve piyasalar olumlu seyrettiğinde motorlu araç alımı yapıyor. Maddi olarak iyi durumda olan birinin oto yıkama dükkanını tercih etmesi doğaldır. Bu sebeple oto yıkama işinde başarıyı hedefleyen bir kimse titiz, yaptığı işten memnun ve ekonomik olarak iyi durumda olması gerekmektedir.

Oto yıkama işi için güzel bir yer bulmanız sizin için önemli bir konudur. Merkezi yerlere yakın olan ve trafiğin sorun olmadığı bir yerde oto dükkanı açma sizin için iyi bir avantaj olacaktır. Bunun yanı sıra oto yıkama malzemeleri alırken de detaylı bir araştırma yapmak da önemlidir. Titizliğe önem veren biri iseniz oto yıkama işinde ne kadar hassas olmanız gerektiğini gayet iyi biliyorsunuz demektir.

Oto Yıkama işinde dikkat edilmesi gerekenler

Oto yıkama işleri ayrıntılar isteyen bir konudur. Arabalar için bölmeler, kurulama alanları, pompa odaları ve vakum alanları için yeterli büyüklükte bir yer seçimi yapmak zorundasınız.  İmar mevzuatlarına göre dükkan açmak istediğiniz yerde oto yıkama dükkanı açmaya izin veriliyor mu, öncelikle onu öğrenmeniz gerekmektedir.

İhtiyacınız olan malzemeleri alarak arabaları hangi makinelerle yıkayacağınıza karar vermek ile işe başlayabilirsiniz. Basınçlı yıkama makinesi , mobil yıkama sistemleri ve kimyasallara ihtiyacınız olacaktır.  Ayrıca dükkanın görsel olarak da iyi durması açısından tabelanız sürücüler için güzel olması ve arabalarını yıkamak için karar vermeleri bakımından 40 saniye görünmesi gerekmektedir.

Malzeme ve hizmet olarak ne satacağınızın anlatılması gerekmektedir. Örneğin açtığınız iş yeri pazardaki boşluğu nasıl doldurabilir veya neden sürücüler diğer dükkanların yerine sizi tercih eder gibi sorulara vereceğiniz cevaplar, oto yıkama işi için önem arz etmektedir. Ayrıca vereceğiniz hizmet kalitesi açısından size gelen müşterilerin başka bir yere gitmemesi ve tekrardan sizi tercih etmesi müşteri memnuniyeti ile ilgili önemli ayrıntılardan biridir.

Oto yıkama işi yapmak karlı mıdır?

Oto yıkama işi nasıl yapılır diye sorduğumuzda sektörde çalışmış olmak veya sektörün pazar payını bilerek geleceğe yönelik hedefler içinde olmalısınız. İşyerinde öncelikle müşterilerin memnuniyetini kazanmanız gerekmektedir. Size gelen bir müşterinin artık daimi olarak sizin müşteriniz olması gerekmektedir. Potansiyel müşterileriniz arttığında ve müşteri memnuniyeti sağlandığında artık bu oto yıkama sektöründe profesyonel oldunuz anlamına gelmektedir. “ Müşteri en iyi sermayedir” sözünde olduğu gibi sizden memnun kalan bir müşteri çevresindekilere de doğal olarak sizi tavsiye edecektir. Sektörde büyüyen ve işini iyi yapan firmalara baktığımızda müşterilerin memnuniyetini sağlamış olduğunu görürüz. Oto yıkama işinde günde en az 20 araç yıkamanız gerekmektedir. Bu da ortalama 20 liradan 400 lira kazanmak anlamına gelir.

İlgilinizi çekebilecek konular

Ticaret yapmak istiyorum diyenlere 4 fikir

Ne iş kurabilirim diyenlere 4 basit fikir

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Oto Yıkama işi nasıl yapılır Oto Yıkama işi yapmak için neler gerekir. Yaptığınız işe hakim olmak için sektör bazında araştırma yaparak oto yıkama işine atılabilirsiniz.  İnsanlar ekonomik durumu iyi olduğunda ve piyasalar olumlu seyrettiğinde motorlu araç alımı yapıyor. Maddi olarak iyi durumda olan birinin oto yıkama dükkanını tercih etmesi doğaldır. Bu sebeple oto yıkama işinde başarıyı hedefleyen bir kimse titiz, yaptığı işten memnun ve ekonomik olarak iyi durumda olması gerekmektedir. Oto yıkama işi için güzel bir yer bulmanız sizin için önemli bir konudur. Merkezi yerlere yakın olan ve trafiğin sorun olmadığı bir yerde oto dükkanı açma sizin için iyi bir…

Genel Bakış

5

Özet : Oto yıkama işi nasıl yapılır

Kullanıcı Oylaması: 4.65 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*