Anasayfa » Kredi ve Destekler » Öğrenciler İçin Kredi Kartı Tavsiyeleri

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Tavsiyeleri

Bankaların Öğrenciler İçin Çıkardığı Kredi Kartları

Öğrenciler İçin Kredi Kartı tavsiyeleri başlıklı konumuzu yazma sebebimiz öğrencilerin kart kullanımında sıkıntı yaşamamaları ve kendilerine en uygun kartı seçebilmeleri içindir. Öğrencilerin tam anlamıyla düzenli sabit gelirleri olmadığı için ek bütçelere gerek duymaktadırlar.

Kredi kartını ek bütçe olarak görmek ne kadar doğru olur bilinmez ama acil durumlarda işe yaradıkları şüphesiz ortada. Evden para gelmediğinde aç kalmaktansa kart ile yemek yiyebilmek biz öğrenciler için mükemmel bir nimet. Kredi kartlarında karttan karta değişen özelliklerde başka ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyor. Gelin hep birlikte bankaların öğrenciler için çıkardığı kredi kartlarına bir göz atalım.

Öğrenciler İçin Kredi Kartı şartları

Normal şartlarda gelir belgesi olmayanlara bankalar kredi kartı vermemektedir. Peki bankalar neden öğrencilere kredi kartı dağıtıyor. Bu konu hakkında bir spekülasyon olsa da biz sadece gelir odaklı sebebini açıklayacağız. Bankalar öğrencilere kredi kartı verirken güvendikleri öğrencilerin almış olduğu burslar ve ailelerinden elde ettikleri gelirlerdir.

Öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri bu yüzden düşük tutulmuştur. Bu öğrenciler için kötü bir durum olarak yorumlansa da aslında onlar için güzel bir uygulamadır. Çünkü gelirinden fazla harcamalarına engel olur böylelikle bankaların kötü yüzünü görmezler.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ve 18 ile 25 yaşları aralığında iseniz öğrenci belgenizi ve nüfus cüzdanı fotokopinizi alarak kredi kartı almak istediğiniz bankaya gidebilir ve kartınızı almak için tüketici sözleşmesini imzalayarak kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Tavsiyeleri Ziraat Bankası Genç Bankkart

Öğrenciler arasında en popüler ve en yoğun kullanılan kredi kartları arasında bulunan Ziraat GençKART öğrencilerden 5 yıl boyunca yıllık kullanım ücreti almamaktadır. Öğrenciler arasında çok tercih edilmesinin en temel sebebi ise KYK burs kartına paralel olarak kredi kartının çıkartılmasıdır. Lisans öğrencilerine 500 TL yüksek lisans öğrencilerine 800 TL ve doktora öğrencilerine 950 TL limit sunmaktadır. Eğer KYK bursu alıyorsanız Ziraat Kredi kartı çıkarmanız çok basit olacaktır. Öyle ki bu işlemi ATM’den bile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Kartınız Burs kartınıza tanımlanacaktır. 5 Yılın ardından Kredi Kartlarından yıllık 15 TL kullanım ücreti almaktadır.

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Tavsiyeleri İş Bankası İŞ’te Üniversiteli

Üniversite öğrencileri arasında sık kullanılan bir diğer kredi kartı ise İŞ’te Üniversiteli. Bu kartın yoğun kullanılmasında iki ana neden bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ilk yıl kullanım ücretinin alınmıyor olması ikincisi ise müze kart olarak kullanılabilmesi. Müze kart özelliği sayesinde kültür ve turizm bakanlığına bağlı bütün müzelere ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

İŞ’te üniversiteli kartının borç gecikme faizi ise % 2,62 olarak belirtilmiştir. İlk kart başvurusunda iş bankasının size tanıdığı limit 400 TL’dir. Eğer ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparsanız İŞ BANKASI mobil uygulamasından veya internet bankacılığından kolaylıkla limit artışı talep edebilirsiniz.

Kredi Kartı Tavsiyeleri FinansBank Card Finans GO

FinansBank’ın öğrenciler için çıkardığı kartın yıllık ücreti 25 TL’dir. Gecikme faizi ise %2,52 olarak belirtilmiştir. Kredi Kartından çekilen nakit avanslar için % 3,5 olarak belirlenmiştir. Öğrenciler için başlangıç limiti 500 TL’dir. Kolay kolay da limit artışı yapmamaktadırlar. Yapmış olduğunuz alışverişlerden para puan kazanabiliyorsunuz.

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Tavsiyeleri Yapı Kredi PLAY

Yapı kredi bankasının öğrenciye yönelik çıkardığı kredi kartı World kart özelliği taşıdığı için bütün aktif world kampanyalarından yararlana bilmektesiniz. Yapmış olduğunuz alışverişlerden word puan toplayabilir bu puanlar ile daha sonra alışveriş yapabilirsiniz. Öğrenci kartlarında limitleri 500 ile 1000 TL arasında değişmektedir. Yıllık kullanım ücreti ise 38 TL’dir.

Kredi Kartı Tavsiyeleri Vakıf Bank Life Card

Diğer bankaların öğrenci kredi kartlarından ayıran özellikleri ile vakıfbank life kart biraz daha ön plana çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi her dönem not ortalamasını yükselten öğrencilere like kart 10.000’e yakın like puan vermektedir. Bu puanlarla alışveriş yapabilmektesiniz.Belirli üniversitelerde ise kampüs kartınızı like kart olarak da kullanabilirsiniz. Kredi kartının yıllık ödemesi ise 12 TL’dir. Daha detaylı bilgi almak için like kartın sitesine bakabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Tavsiyeleri HSBC- Advantage Campus

Üniversite öğrencilerinden yıllık ücret almayan HSBC üniversite öğrencilerinin en rahat kart çıkartabileceği banka diyebiliriz. Ön lisans lisans yüksek lisans ve doktora öğrencileri bu kart’dan yararlanabilmekte.

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Tavsiyeleri AKBANK EXİ 26

Akbank kredi kartının gecikme faizi % 2,80 olarak belirtilmiştir. Kredi kartını açtırdığınız ilk yıl yıllık kullanım ücreti almayan banka ilk yılın ardından 20 TL yıllık kullanım ücreti almaktadır.

NOT: Bankaların sizlerden talep ettiği yıllık kullanım ücretlerini ödememek için bankalarla iletişim kurabilirsiniz. Bu işin yeteri kadar üzerine giderseniz yıllık işlem ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Bankaların Öğrenciler İçin Çıkardığı Kredi Kartları Öğrenciler İçin Kredi Kartı tavsiyeleri başlıklı konumuzu yazma sebebimiz öğrencilerin kart kullanımında sıkıntı yaşamamaları ve kendilerine en uygun kartı seçebilmeleri içindir. Öğrencilerin tam anlamıyla düzenli sabit gelirleri olmadığı için ek bütçelere gerek duymaktadırlar. Kredi kartını ek bütçe olarak görmek ne kadar doğru olur bilinmez ama acil durumlarda işe yaradıkları şüphesiz ortada. Evden para gelmediğinde aç kalmaktansa kart ile yemek yiyebilmek biz öğrenciler için mükemmel bir nimet. Kredi kartlarında karttan karta değişen özelliklerde başka ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyor. Gelin hep birlikte bankaların öğrenciler için çıkardığı kredi kartlarına bir göz atalım. Öğrenciler İçin Kredi Kartı şartları Normal şartlarda…

Genel Bakış

Özet : Öğrenciler için kredi kartı tavsiyeleri başlıklı konumuzu yazma sebebimiz öğrencilerin kart kullanımında sıkıntı yaşamamaları ve kendilerine en uygun kartı seçebilmeleri içindir

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*