Anasayfa » Girişimcilik » Ne iş kurabilirim diyenlere 4 basit fikir

Ne iş kurabilirim diyenlere 4 basit fikir

Ne iş kurabilirim diye düşünüyorsanız işte sizler için hazırladığımız basit kurulabilen iş fikirleri.

Ne iş kurabilirim sorusunun cevabı elinizde bulunan sermaye miktarı ile ilişkilidir. Sermayenizi en doğru şekilde değerlendirmek istiyorsanız bazı kararlar vermeniz gerekecektir. Geleneksel anlayışa göre elinize yüklü miktar para geçer ise ev alınır, arsa alınır ve kiralanır. Ama siz devamlı bir şekilde karlı bir kazanç elde etmek istiyorsanız ve akıllı bir hamle yapmak istiyorsanız iş kurmayı deneyebilirsiniz. İş kurarak hem kendinize hem de başka insanlara faydanız dokunacaktır. Peki ne gibi işler kurabilirsiniz. Hep beraber çeşitli iş fikirlerine birer göz atalım.

Ne iş kurabilirim diyenler Köfte Ekmek ve Ayran Satabilirler

İster bir dükkan kiralayabilir, isterseniz seyyar olarak bu işi yapabilirisiniz. Köfte ekmek işini yapabilmeniz için ufak bir ızgara tezgahı ve kömür işinizi görecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu köfteyi yapacağınız kıyma olacaktır. Her işi yaparken mutlaka kaliteden ödün verilmemelidir. Kıymanın en iyisini alıp varsa kendi özel tarifinize göre köftenizi yapmalısınız. Kendiniz için iyi bir mekan seçtikten sonra köfte ekmek satışlarınıza başlayabilirsiniz. Eğer seyyar köfteci olmak istiyorsanız daha çok kahve önleri, kalabalık meydanlar veya stad önlerini tutmanız gerekecektir.

Belediyelerin düşük ücrete kiraladığı ufak sokak üstü dükkanlardan da kiralayarak işinizi rahat bir şekilde yürütebilirsiniz. Bunların hiç biri işinize gelmiyorsa bir esnafla anlaşarak onun dükkanının önüne seyyar köfte ekmek tezgahı açabilir ve kardan yüzdelik bir kısım dükkan sahibine verebilirsiniz. Yeterli sermayeniz var ise bir köfteci dükkanı açmak sizin için daha iyi olacaktır. Ancak köfteci dükkanı açmadan önce bayilik mi yoksa normal bir dükkan olup olmayacağına karar vermeniz gerekmektedir. Eğer dükkanı kendi imkanlarınız ile açacaksanız dükkan içi tasarıma büyük önem göstermeniz gerekmektedir. Dükkanınız çalışır duruma geldikten sonra ise çalışanlarınızı iyi seçmeniz ve dükkanın temizliğine özen göstermeniz gerekmektedir. Köfte ekmek ve ayran milletimizin ağız tadına fazlasıyla hitap ettiğinden sizin için iyi bir iş fikri olabilir.

Ne iş kurabilirim diyorsanız Çiçekçi Dükkanı açmayı deneyebilirsiniz.

Modern dünyanın bizlere kazandırdığı bir çok özel günden tonla para kazanabilirsiniz. Bunlara örnek verecek olursak; anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, yıl başı gibi daha nice özel gün bulunmaktadır. Bu tür günlerde de insanlar sevdiklerine çiçek almayı çoğunlukla tercih etmektedir. Bu tür günlerin yanı sıra kişiler için özel olan günler ve düğün, eğlence gibi organizasyonlar da çiçek kullanımı oldukça fazladır. Uzun lafın kısası siz en iyisi bir çiçekçi dükkanı açın. Ancak burada dükkan açmaya karar vermeden önce bir soruya cevap bulmanız gerekmektedir.

Bayilik almak mı istiyorsunuz yoksa sıradan bir dükkan mı ? Eğer bayilik almak yerine dükkanı kendiniz kurmak istiyorsanız çiçekleri nereden ve nasıl tedarik edeceğinizi iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için başka şehirde ki çiçekçileri ve seraları gezerek daha detaylı bilgilendirme alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünlerinizi nasıl pazarlayacağınız ve reklamını yapacağınızı iyi bilmeniz gerekmektedir. Bunun için kendinizde metodlar geliştirebilir veya başkalarının denediği metodları direk olarak uygulayabilirsiniz. Dükkanı eğer siz açıyorsanız öncelikle güzel bir isim bulmanız gerekli. Hem müşterilerinizin aklında kalabilecek hemde onların hoşuna gidecek bir isim bulmalısınız. Güzel bir çiçekçi dükkanı açmak istiyorsanız bunun size maliyeti 15.000 TL ile 30.000 TL arasında olacaktır. Bu fiyat aralığı konseptinize göre değişkenlik gösterecektir.

Oyun Salonu Açmak’ta mantıklı

İnsanoğlunun her zaman eğlenmeye ihtiyacı vardır. Geçmişten günümüze insanlar vakit geçirebilmek adına bir çok oyun icat etmiştir. Zaman zaman popüler oyunlar değişsede değişmeyen tek şey çocuk ya da yetişkin farketmeksizin insanların oyun oynadıkları. Bu sebep ile bir oyun salonu açarak insanları eğlendirmeyi ve vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Oyun salonu açabilmeniz için her işi kurmak için gerekli olan sermayenizi hazırlamanız gerekmektedir. Sermaye için kredi çekebilir veya hibe destek alabilirsiniz. Oyun salonunuza koymak istediğiniz oyunları seçmelisiniz.

Bunu seçerken işinizi kuracağınız bölgede ki insanların ne tür oyunlardan zevk aldığını iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Daha çok gençlerin sevdiği tarz da oyunları tercih etmeniz gerekmektedir. Bilardo, masa tenisi, basketbol oyun makinası, box makinası, video oyunları gibi oyuncakları seçebilirsiniz. Eğer bir avm’de bu işi yapmak istiyorsanız biraz daha ayak üstü oynanabilen makinalar ve oyunlar tercih edebilirsiniz. Yine bu işi kurmadan önce bireysel bir oyun salonumu yoksa bir oyun salonu bayiliği veren firmadan bayilik almak isteyip istemediğinizi kesinleştirmeniz gerekmektedir. Orta seviyeli bir oyun salonu için 30.000 TL ile 50.000 TL arasında bir masraf ile karşı karşıya kalacaksınızdır. Bu sebep ile üzerinizde ki stresi azaltmak için kendinizi zora sokmayacak bir sermaye bulmanız gerekmektedir. Bütün bu işleri halletmeden önce oyun salonu açmak için bazı izinler almanız gerekmektedir. İzin işlemlerini bulunduğunuz ilçede ki belediyeden halledebilirsiniz.

Ne iş kurabilirim diyenlere farklı bir fikir Pet Shop Dükkanı Açmak

Her geçen gün kalabalıklaşan dünyada insan bir o kadar yalnızlaşmaktadır. İş güç derken bir çoğumuz kendimizi hayvanlara adamış bulunmaktayız. İş böyle olunca hayvanları doğal ortamından ister istemez uzaklaştırmış bulunuyoruz. Bu dengesizliği ortadan kaldırmak ve hayvanlarımızı ev ortamında besleyebilmek için pet shoplara ihtiyaç duyuyoruz. Kedimizi, köpeğimizi, kuşumuzu beslemek için gidip pet shoplardan yem ve mama alıyoruz.
Hayvanlarımız evimizin ortasına tuvaletlerini yapmasın diye gidip lazımlık alıyoruz. Yani pet shop özellikle biraz gelişmiş şehirlerin olmazsa olmazı. Peki bir pet shop açabilmek için ne yapmamız gerekli. Öncelikle hayvanlar hakkında ve ürünler hakkında genel bir bilgi edinmemiz gerekmektedir. Bu tür bilgileri yeterince edindekten sonra kendimize en az orta büyüklükte bir dükkan seçmemiz gerekli. Ürünlerin ve dükkanın planlaması hangi ürünü nereden nasıl alacağınıza kadar bir çok işi çözüme kavuşturmanız gerekmektedir. İşin maliyet kısmına değinecek olursak ufak bir petshop açmak size 20.000 TL ile 60.000 TL arasında bir maliyete mal olacaktır.

İlgili Konular

100.000 TL Sermaye ile Ne İş Kurulur

Düşük sermayeli iş fikirleri için 5 Öneri

Yeni bir iş kurmak için 25 Önemli Konu

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Ne iş kurabilirim diye düşünüyorsanız işte sizler için hazırladığımız basit kurulabilen iş fikirleri. Ne iş kurabilirim sorusunun cevabı elinizde bulunan sermaye miktarı ile ilişkilidir. Sermayenizi en doğru şekilde değerlendirmek istiyorsanız bazı kararlar vermeniz gerekecektir. Geleneksel anlayışa göre elinize yüklü miktar para geçer ise ev alınır, arsa alınır ve kiralanır. Ama siz devamlı bir şekilde karlı bir kazanç elde etmek istiyorsanız ve akıllı bir hamle yapmak istiyorsanız iş kurmayı deneyebilirsiniz. İş kurarak hem kendinize hem de başka insanlara faydanız dokunacaktır. Peki ne gibi işler kurabilirsiniz. Hep beraber çeşitli iş fikirlerine birer göz atalım. Ne iş kurabilirim diyenler Köfte Ekmek ve Ayran…

Genel Bakış

5

Özet : Ne iş kurabilirim diyenlere 4 basit fikir

Kullanıcı Oylaması: 4.45 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*