Anasayfa » Kredi ve Destekler » Kosgeb Girişimcilik Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb Girişimcilik Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb Girişimcilik Hibe Desteği

Artık başkasının iş yerinde çalışmaktan sıkıldınız Ve benim de artık bir işim olsun istiyorsanız. KOSGEB girişimcilik hibe desteği tam size göre, iştir. Ancak gerek internet sitelerinde gerekse yazılı ve görsel basında, sosyal medya Kimi mecralarda birçok kosgeb e giriş yanlış doğru ama eksik bilgiler bulunmakta ve biz bu bilgileri derleyip toparlayıp size en doğru ve en kaliteli bilgiyi vermek adına Bu yazıyı yazma gereği duyduk.

Kosgeb Girişimcilik Hibe Desteği Kimlere Veriliyor?

Öncelikle bu girişimcilik desteği alan 18 yaşını aşmış her insan için geçerli olmakla beraber bazı koşullarda özel hükümlerinde olduğu göz ardı edilemez. Ama kabaca diyebiliriz ki, 18 yaşını aşmış herkes. Hibe girişimcilik desteğinden yararlanabilir. Devlet bu desteği verirken, tabii ki herkese aynı hak ve Oran’dan hibe desteği vermemekle beraber, kadınlara pozitif bir ayrımcılık yapılmaktadır. Devlet kadınlara Hibe desteği daha çok vererek bunların ekonomiye katkı yapmasını sağlamak, Bir birey olarak Ev ekonomisine ve ülke ekonomisine Destek olması amacıyla kadınlara daha çok Hibe kredi çıkmaktadır.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Öncelikle şunu iyi bilmeniz gerekir ki. Bu bir destek programıdır ve kimseye Sen şu parayı al git şu işi kur demez. Öncelikle bu girişimcilik programına katılmak için. KOSGEB ve İŞKUR’un açtığı kurslara gitmek. Ve girişimci sertifikasını almak zorunludur ama bu sertifikayı almaz iseniz bu krediden de yararlanamazsınız açılan kurslara hakkında bilgi almak için KOSGEB’in resmi internet sitesinde girişimcilik, destek programları tam listesini şeklinde kendi şehrinizi içerisinde açılan kursları görüp onlara başvuru yapabilirsiniz. Kursu bitirdiğinizde kosgeb e kobi artık önümüzde bir engel kalmamakla beraber gidip, işyerinizi açıyorsunuz ve yaptığınız harcamaları tek tek faturalandırıp KOSGEB’e götürüyorsunuz. KOSGEB yaptığınız harcamalardan vergileri düşüyor ve geriye kalan paranın size yüzde kaç hibe verdiyse o miktarda düşüyor. Yani örnek vermek gerekirse; 50.000 TL ye iş kurdunuz kendi cebinizden yüzde 18 düşer yani 9.000 TL geriye kalan tutarların yüzde otuz veriyse yüzde 30 un geri ödemesi yapılıyor.

Sonuç Olarak

Sonuç olarak eğer cebinde bir miktar para var ve bir iş kurmayı düşünüyorsanız, KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programına katılıp, gerçekten yararlı  bir şekilde devletten destek alabilir ve maliyetlerinizi neredeyse yarı yarıya düşürebilirsiniz.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Kosgeb Girişimcilik Hibe Desteği Artık başkasının iş yerinde çalışmaktan sıkıldınız Ve benim de artık bir işim olsun istiyorsanız. KOSGEB girişimcilik hibe desteği tam size göre, iştir. Ancak gerek internet sitelerinde gerekse yazılı ve görsel basında, sosyal medya Kimi mecralarda birçok kosgeb e giriş yanlış doğru ama eksik bilgiler bulunmakta ve biz bu bilgileri derleyip toparlayıp size en doğru ve en kaliteli bilgiyi vermek adına Bu yazıyı yazma gereği duyduk. Kosgeb Girişimcilik Hibe Desteği Kimlere Veriliyor? Öncelikle bu girişimcilik desteği alan 18 yaşını aşmış her insan için geçerli olmakla beraber bazı koşullarda özel hükümlerinde olduğu göz ardı edilemez. Ama kabaca diyebiliriz…

Genel Bakış

5

Özet : Kosgeb Girişimcilik Hibe Desteği

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*