Anasayfa » Kredi ve Destekler » Kosgeb Genel Destek Programı 2016-2017

Kosgeb Genel Destek Programı 2016-2017

Kosgeb Genel Destek Programı Uygulamaları

Kendi işinin patronu olmak bir çok kişinin hayali ancak iş kurmak ve bu durumu uzun süre muhafaza edip başarılı olmak o kadar kolay değildir. Kişisel yeterlikler, belli bir deneyim, sosyal çevre gibi bir takım faktörlerin yanında asıl bu işi kotarabilecek sermayeye sahip olmanız gerekiyor

KOSGEP ise bu hayali gerçekleştirme konusunda bir kapı açıyor. Sermaye konusunda hem hibe ve kredi veriyor hem de bu sermayeyi nasıl kullanacağınıza ilişkin eğitimler veriyor.

Kosgeb Nedir?

 Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani kısaca KOSGEP,  küçük ve orta ölçekli işletmelerin mevcut desteklerden yararlanmalarını, üretim kalite ve verimlerinin yükseltilmesini ve rekabetçilik, tanıtım,  pazarlama gibi konularda destek vermeyi amaçlayan bir devlet kuruluşudur.

KOSGEP ise bu hayali gerçekleştirme konusunda bir kapı açıyor. Sermaye konusunda hem hibe ve kredi veriyor hem de bu sermayeyi nasıl kullanacağınıza ilişkin eğitimler veriyor.

KOSGEP’e Başvuruyu Nasıl Yapacaksınız?

 Kurumun kendi sitesinde de görebileceğiniz üzere yapmanız gereken birkaç basit işlem var; ilk olarak veri tabanına kaydınızı yaptırın, kobi beyannamesini doldurun, doldurdunuz beyanname gözden geçrilip, size olumlu yanıt gelmesi halinde bir sonraki adımınız, ihtiyacınız olan destek talebinde bulunmak üzere bir uzmanla görüşmek olacaktır.

Kosgeb Genel Destek Programları

Hizmete açılan destekler işletmelerin amacına ve türüne göre farklılıklar gösterir. TEKNOPAZAR, Endüstriyel Uygulama Programı, AR-GE ve İnovasyon, Girişimcilik Destek Programı, Genel Destek Programı bu desteklerden sadece bir kaçı.

Genel Destek Programı dahilinde; yurtiçi fuar desteği, istihdam, enerji verimliliği, tasarım, bağımsız denetim, danışmanlık gibi destekler alabilirsiniz.

 Bu destekler kapsamında girişimci olarak bir proje sunuyor, kabul edildiğiniz takdirde devletten  ihtiyacınız olan hibeyi alabiliyorsunuz.

Sahip Olmanız Gereken Özellikler

KOSGEP Genel Destek Kredisi alabilmek için mülakat sonrası size uygun görülen eğitime eksiksiz katılmak ve eğitim sertifikasına hak kazanmış olmalısınız, ya da KOSGEP ve üniversite işbirliği kapsamında verilen eğitimlerden mezun olmalısınız. Bunun haricinde İŞGEM’e kayıtlı olup da 1 yıl içinde firmanızın kuruluşunu tamamlayan girişimci statüsündeyseniz bu da hak kazanmanız için yeterlidir.

Kosgeb Genel Destek Başvuru  Basamakları

Kosgep Genel destek Uygulamasına başvurabilmek için belli bir prosedüre eksiksiz uymanız isteniyor sizden. Söz konusu meblağ yüklü olduğundan, öyle herkese verilmiyor doğal olarak. İlk olarak başarılı olabileceğinizi, gerçekten istediğinizi ve neye başladığınızı gerçekten bilip bilmediğinizi test etmek için mülakata girip eğitime hak kazanmanız gerekiyor. Sertifikanızı aldıktan sonra işletmenizi kuruyorsunuz. Kosgep yetkilileri yaptığınız her tür harcamanın gider olduğunu görmek isteyeceklerdir, faturalar ve belgeler üzerinden ihtiyacınız olan meblağ belirlenecek.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Kosgeb Genel Destek Programı Uygulamaları Kendi işinin patronu olmak bir çok kişinin hayali ancak iş kurmak ve bu durumu uzun süre muhafaza edip başarılı olmak o kadar kolay değildir. Kişisel yeterlikler, belli bir deneyim, sosyal çevre gibi bir takım faktörlerin yanında asıl bu işi kotarabilecek sermayeye sahip olmanız gerekiyor.  KOSGEP ise bu hayali gerçekleştirme konusunda bir kapı açıyor. Sermaye konusunda hem hibe ve kredi veriyor hem de bu sermayeyi nasıl kullanacağınıza ilişkin eğitimler veriyor. Kosgeb Nedir?  Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani kısaca KOSGEP,  küçük ve orta ölçekli işletmelerin mevcut desteklerden yararlanmalarını, üretim kalite ve…

Genel Bakış

5

Özet : Kosgeb Genel Destek Programı 2016-2017

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*