Anasayfa » Kredi ve Destekler » Kosgeb Eğitimi Ve Çalışırken Kosgeb Desteği

Kosgeb Eğitimi Ve Çalışırken Kosgeb Desteği

Kosgeb Eğitimi

Kosgeb eğitimi neden almalısınız. Bir iş kurma fikriniz var fakat aklınıza takılan bazı sorular var. Kuracağınız işletme nerede ve nasıl açılmalı diye sorabilirsiniz. Ayrıca işletme kurmak için gerekenler nelerdir ve bu konuda eğitimim yeterli olur mu gibi sorulara cevap arıyor ve bulamıyorsanız bunları sizin için düşünmüş ve size yardım edebilecek devlet destekli bir kurum var. Şimdi size onu tanıtacağım.

KOSGEB, Türkiye’de küçük ve orta ölçekli işletmelere ekonomik olarak, büyümesi, istihdamı, vs için hibeler ya da krediler sağlayan bir kuruluştur. Önce bir işletmeyi kurmaya karar verirsiniz ve ardından işletmeyi kurup devam ettirmeye çalışırsınız. Lakin işler sandığınız gibi gitmez, teori de her şey layıkıyla işlerken pratikte para kazanamaz ve istediğiniz duruma gelemez hatta durumunuz daha kötüye gidebilir. İşletmelerin kurulduktan sonra en kötü dönemi ilk 6 ay ile 1 yılıdır. Çünkü uygun pazar araştırması yapılmaması ya da daha açık ifadeyle elinizdeki malı satacak müşteriniz yoksa batarasınız! İşte KOSGEB burada devreye girer ve size uygun hibeler ya da krediler sağlar. Bunun için elbette öncelikli olarak yapmanız gerekenler var.

Çalışırken Kosgeb Desteği

İşletmenizi kurmadan önce size en uygun KOSGEB Merkezine gidip bilgi almalısınız. Bunun için KOSGEB eğitim dökümanlarını kendi sitesinden inceleyebilirsiniz. Ardından size verilecek KOSGEB eğitimine katılıp, işletmenizi bu şekilde açıyorsunuz. KOSGEB eğitimine katılma şartları için mesleğinizin olup olmaması, daha önce herhangi bir kurumda çalışıp çalışmadığınız ya da hali hazırda bir yerde çalışıyor olup olmadığınız fark etmeyecektir. Dilerseniz kamuda bile görevli olabilir ve emekliliğiniz için işletme fikriniz olabilir. Bu eğitimden sahip olacağınız “uygulamalı girişimcilik eğitimi” sertifikanızla pazar bilgisine ve genel işletme bilgilerine sahip olacaksınız ve işletmenizi siz kuracaksınız.

KOSGEB ise sizin işletmenizi kurarken yaptığınız harcamaları belgelendirip sonrasında harcadığınız parayı size “hibe” edecektir. Yani siz geri ödeme yapmayacaksınız. Böylece kuracağınız işletme için hem pazar bilgisine sahip olacak ya da işletmenizi müşteri portföyünün olduğu yerde kurmuş olacak hem de olası ilk dönem tökezlemenizde size KOSGEB yardımcı olacak ve o tökezlemeyi atlatmanıza yardımcı olacaktır.

KOSGEB eğitimi genel olmakla beraber KOSGEB desteği her iş fikrine verilmemektedir. Özellikle eleştirilen eğitim ve sağlık gibi konulara KOSGEB hibe ya da kredi desteği yoktur. Eğitimler için öncelikle bulunduğunuz yerdeki bilgilendirme toplantılarına katılabilir ve gerekli bilgileri ya da aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Kosgeb Eğitimi Kosgeb eğitimi neden almalısınız. Bir iş kurma fikriniz var fakat aklınıza takılan bazı sorular var. Kuracağınız işletme nerede ve nasıl açılmalı diye sorabilirsiniz. Ayrıca işletme kurmak için gerekenler nelerdir ve bu konuda eğitimim yeterli olur mu gibi sorulara cevap arıyor ve bulamıyorsanız bunları sizin için düşünmüş ve size yardım edebilecek devlet destekli bir kurum var. Şimdi size onu tanıtacağım. KOSGEB, Türkiye’de küçük ve orta ölçekli işletmelere ekonomik olarak, büyümesi, istihdamı, vs için hibeler ya da krediler sağlayan bir kuruluştur. Önce bir işletmeyi kurmaya karar verirsiniz ve ardından işletmeyi kurup devam ettirmeye çalışırsınız. Lakin işler sandığınız gibi gitmez, teori…

Genel Bakış

5

Özet : Kosgeb Eğitimi ile ilgili bilgiler

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*