Anasayfa » Kredi ve Destekler » Kgf Kredi Başvurusu ve Kgf Kefalet Teminatı

Kgf Kredi Başvurusu ve Kgf Kefalet Teminatı

Kgf Kredi Başvurusu

Kgf Kredi Başvurusu ve Kgf Kefalet Teminatı hakkında bilgiler içeren yazımızda Kgf ile ilgili bilgiler yer almaktadır. KGF, (Kredi Garanti Fonu) 1993 yılında kobilerin ihtiyaç duydukları finansmana erişiminde kolaylık sağlamak amacıyla kurulan bir kurumdur.

Kredibilitesi olan ancak kredi kullanmak için yeterli teminatı olmayan kobiler için KGF, uygun şartları yerine getirildiği taktirde kefalet teminatı sağlamaktadır. KGF’ye göre kobi ne demek sorusunu cevaplamak gerekirse; çalışan sayısı 250 kişinin altında, yıllık cirosuda 40 milyon TL altında olan küçük ve orta boy işletmeler tanımını kısaca kullanabiliriz. KGF’nin kefalet teminatı sağladığı Kobiler bu tanıma ek olarak, erkek girişimler için en az bir yıl, kadın girişimciler için ise iki yıldan az süre ile faaliyet göstermesi gerektiğini ekleyebiliriz. Burada ki amaç, henüz kurulmuş olan kobilerin bankalar tarafından yeni kurulan işletmeler için ağır teminatlar isteme durumunun aşılıp, gelişmekte olan kobilerin önünü açmaktır.

Türkiye’deki işletmelerin % 98,2’si kobi tanımında olup, toplam istihdamın % 77,8’ni karşılamaktadırlar. Bu yüzden kobilerin desteklenmesi, büyütülmesi, dünya ekonomisi ile entegrasyonunu sağlaması amacıyla kurulan KGF, kobilerin uzun vadeli ve düşük maliyetli krediye ulaşmalarını hedef haline getirmiştir.

Kgf Kefalet Teminatı

KGF’nin kefalet teminatı sağlamak için talep ettiği diğer şartlardan bahsetmek gerekirse, bunlar; kobilerin, vadesi geçmiş vergi ve ssk borcu olmaması, iflas, fesih, iflas erteleme ve iflas anlaşması sürecinde olmaması gerekir. Ayrıca şirket bankalarda kanuni takibe girmemiş olmamalıdır. Yukarıda saydığımız şartlara uyan kobilere KGF kendi bünyesinde üst sınır 1 miyon liraya kadar destek sağlamaktadır. Hazine müsteşarlığınca sağlanan fon desteği için ise  1.5 milyon liraya kadar kefalet teminatı desteği sağlanabilmektedir. Kefalet riski üzerinden ise kredinin türüne göre yıllık % 0,5 ile % 2 arası komisyon almaktadır.

Hazine müsteşarlığınca sağlanan fon aracılığıyla teminata konu krediler için, erkek girişimcilerden yıllık %1 kadın girişimcilerden ise binde 3 tutarında bir bedel alınmaktadır. Kurumca bankalardan kullanılan krediler gibi doğudan ödemeli kredilerin kefaletleri yanı sıra, portföy garantisi sistemi kapsamındaki kefalet için risk paylaşımına dayalı kefaletler, Eximbank kredileri ve kefalet mektubu gibi kredi türlerine de teminat sağlanmaktadır.

KGF’ye ortak olan bankalarda ise bu yöntemle kullandırılan krediler, KGF kredisi olarak adlandırılmaktadır. Bu, krediyi Kredi Garanti Fonu kullandırmış gibi yanlış bir algı oluşmasına neden olmaktadır. Oysaki KGF kefalet teminatı sağlayarak, kredinin bankalar veya onların finansal kiralama şirketleri tarafından kullandırılmasına yardımcı olur. KGF, kendisi kredi veren bir kurum olmamakla beraber, KGF’ye ortak olan bankalar ve onların finansal kiralama kuruluşlarınca uygun görülen kredilere bir nevi kefalet sigortası görevi görmektedir.

İlgili başvuru linki : Kgf başvuru adresi

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Kgf Kredi Başvurusu Kgf Kredi Başvurusu ve Kgf Kefalet Teminatı hakkında bilgiler içeren yazımızda Kgf ile ilgili bilgiler yer almaktadır. KGF, (Kredi Garanti Fonu) 1993 yılında kobilerin ihtiyaç duydukları finansmana erişiminde kolaylık sağlamak amacıyla kurulan bir kurumdur. Kredibilitesi olan ancak kredi kullanmak için yeterli teminatı olmayan kobiler için KGF, uygun şartları yerine getirildiği taktirde kefalet teminatı sağlamaktadır. KGF’ye göre kobi ne demek sorusunu cevaplamak gerekirse; çalışan sayısı 250 kişinin altında, yıllık cirosuda 40 milyon TL altında olan küçük ve orta boy işletmeler tanımını kısaca kullanabiliriz. KGF’nin kefalet teminatı sağladığı Kobiler bu tanıma ek olarak, erkek girişimler için en az bir…

Genel Bakış

5

Özet : Kgf Kredi Başvurusu ile ilgili bilgiler

Kullanıcı Oylaması: 4.6 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*