Anasayfa » Genel » Facebook’ta Para Kazanmanın 10 Yolu

Facebook’ta Para Kazanmanın 10 Yolu

Facebook yeni insanlarla tanışma, arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla sosyalleşmek ve başka yollardan eğlenmek için bir sosyal medya aracıdır. Yalnız günümüzde Facebook’da eğlenceden çok daha fazla şey vardır ve  Facebook,  nakit para kazanmanın bir yolu olabilir.

Sıfır veya az sermaye ile çevrimiçi para kazanmaya başlamak istiyorsanız, Facebook, yararlanabileceğiniz birçok fırsatla doludur. İşte size uzun süre beklemek zorunda kalmadan Facebook’ta para kazanabileceğiniz 10 karlı yol:

Facebook ile Çok Para Kazanmanın 10 Kanıtlanmış Yolu

1. Ürün veya hizmetlerinizi satın

Küçük bir işletmeniz varsa ve bunun için zaten bir Facebook sayfası oluşturduysanız, o zaman Facebook sayfanız üzerinden daha fazla satış yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, web sitenizi iFrame yapmak, ürünleriniz için işlevsel bir tek sayfa oluşturmak ve satış yapmak için e ticaret sitenizin ayarlarını istenildiği gibi yapmak.

2. Affiliate marketing

Facebook sayfanızda büyük bir takipçi sayısı yakaladıktan sonra, takipçilerinizin ilgileneceği ürünleri tanıtarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu, genelde bağlı kuruluş bağlantılarınız olan inceleme yayınlarını paylaşarak yapılır. Bir hayran, sayfanızda tanıttığınız bir ürünü satın almak için satış ortağı bağlantınızı tıkladığında  bir komisyon alırsınız. Bunu bu aralar İnstagram ile de yapabilirsiniz.

3. Doğrudan reklamlar

Milyonlarca taraftar içeren bir Facebook sayfanız varsa, bunun için para kazanmanın bir başka yolu, hayranlarınızın ilgisini çekecek ürün ve hizmetler için reklam yayınlamaktır. Bu strateji ile iyi para kazanabilirsiniz. Sağlık veya teknoloji gibi bir konuyla ilgilenen aktif taraftarları olan bir Facebook sayfası, tanımlanmış bir kitleye sahip olmayanlardan çok daha fazla reklamveren çekecektir.

4. Sponsorlu mesajlar

Bazen kelimeler, grafiklerden daha iyi sonuçlar verir. Bu, bazı reklamverenlerin işletmelerin veya kampanyaların sözcüklerini grafik reklamlar yerine iyi yazılmış yayınlar kullanarak yaymayı tercih ettiklerini açıklıyor. Böylece, sponsorlu bu postları Facebook sayfanızda paylaşarak para da kazanabilirsiniz. Bununla birlikte, bu stratejiyle istikrarlı bir gelir elde etmek için büyük, aktif ve hedefe yönelik bir takipçiliğe ihtiyacınız var.

5. Facebook yönetimi

Muhtemelen bazı ünlüler, politikacılar ve diğer yüksek profilli bireylerin Facebook’ta çok aktif olduğunu ve günlük ya da günde birkaç kez yeni güncellemeler yayınladığını gözlemlediniz. Bu insanların bunu nasıl yapacaklarını merak ediyor musunuz, sizce her zaman facebook ile mi ilgileniyorlar? Gerçek şu ki, çoğu hayranları veya takipçileriyle etkileşimde bulunmalarına yardımcı olmak için Facebook yöneticileri kiralamaktadır. Siz de, şirketlerin yanı sıra yüksek profilli kişiler için bir Facebook yöneticisi olarak çalışmayı deneyebilirsiniz. Bu işte aylık 2000 lira ile 5000 lira arasında ücret alanların olduğunu da unutmayın.

6. Facebook anketleri

Şirketler tüketicilerin gerçekten onlardan ne istediklerini daha iyi anlamak amacıyla yeni veya mevcut bir ürün veya hizmetle ilgili tüketici görüşlerini toplamaya yönelik anketler yürütür. Anketler gerçekleştirmek için şirketler büyük takipçiliğe sahip blogculara, çok sayıda taraftar içeren Facebook sayfalarına veya anket sitelerine (bu kanalların hedef müşterilerini oluşturması koşuluyla) yaklaşmaktadır. Dolayısıyla, şirketler için anketler yapmak Facebook sayfanızdan para kazanmanın başka bir yoludur.

7. Facebook uygulamaları

Bir Facebook uygulaması geliştirerek bu bilgiyi paraya çevirebilirsiniz. Başvurunuz daha değerli ve yararlı olursa, o kadar popüler olur ve ondan daha fazla para kazanırsınız. Uygulamanız bir Facebook ödeme çözümü, otomatik bir yayın yayıncısı veya Facebook kullanıcıları için sorunları çözeceğini düşündüğünüz başka bir şey olabilir.

8. Sponsorlu beğeniler ve paylaşımlar

Facebook’ta para kazanmak için mutlaka bir Facebook sayfası olması gerekmez. Ayrıca binlerce Facebook arkadaşınız varsa, kişisel Facebook profilinizle para kazanabilirsiniz. Arkadaşlarınızın gönderdiğiniz her şeyi okuması ve paylaşması olasılığı daha yüksek olacağından, bazı kişiler ve işletmeler, tekliflerini Facebook arkadaşlarınıza tanıtmak için sizi gerçekten ödemeye hazırdır.

9. Facebook pazarlaması

Birçok işletme milyonlarca insanı Facebook’u günlük olarak ziyaret ettiğinden, yol açan işyerleri için iyi bir yol olduğunu düşünüyorlar. Bu, çoğu işletmenin pazarlama kampanyalarını Facebook’ta yürütmek için Facebook pazarlamacılığındaki uzmanları neden istihdam ettiklerini açıklıyor. İşletmelerin Facebook izleyicilerini ve hayranlarını müşterilere dönüştürmesine yardımcı olabilecek uzmanlardan biri misiniz? O zaman kendi Facebook pazarlama ajansınızı başlatmayı düşünmelisiniz.

10. Facebook sayfası kurulumu

Facebook, kullanıcı dostu olduğu halde herkesin sıkıntı çekmeden kullanabilmesine rağmen, bazı insanlar bir Facebook sayfası kurma, bir Facebook uygulaması kullanarak görevler üstesinden gelemezler. Bireylerin ve şirketlerin yalnızca Facebook sayfalarını değil çekici ve profesyonel olanları kurmalarına yardımcı olarak para kazanabilirsiniz.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*