Anasayfa » Girişimcilik » Düşük sermayeli iş fikirleri için 5 Öneri

Düşük sermayeli iş fikirleri için 5 Öneri

Düşük sermayeli iş fikirleri kurmak için öneriler

Düşük sermayeli iş fikirleri için bazı işleri anlatacağımız bu yazıda sizde az sermayeli yaptığınız işleri bize yorum olarak gönderebilirsiniz. Toplumda genel de şöyle bir kanı vardır çok sermaye çok para kazandırır. Bu görüş bir düz bir çerçeveden bakıldığında haklı bulunabilir. Ancak yüksek sermaye ile kurulan işlerin giderleri de yüksek olcağı için çok fazla kar sağlanamayabilir. Peki küçük sermaye ile kurulan işler ne oran da kar sağlar. Bu yaptığınız işe göre değişkenlik gösterecektir lakin ana paranın katlanması söz konusu olduğunda genelde küçük sermayeli yatırımların ana paraya oranla daha fazla kazandırdığını göreceksiniz. Peki az sermaye ile ne işler yapabiliriz hep birlikte bir göz atalım.

1- Az Sermayeli iş Çubukta Patates Satmak

Son yıllar da seyyar satış ailesine eklenen çubuk da patates iş fikri bir çok bölge de tutmuş bulunmakta. Genellikle sıcak ve turistlik bölgeler de rövanş’da olan çubuk’da patates işi çocuklar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Yapılışı oldukça kolay olan ve ekstra bir yetenek gerektirmeyen çubukta patates işini yapabilmeniz için 5.000 ile 10.000 TL arasında bir sermaye harcamanız gerekmektedir. Sermayenin belirlenmesi tamamen sizin konseptinize bağlı. Eğer ikinci el bir tezgah alıp işi kurmayı düşünürseniz daha az maliyet çıkarmış olursunuz. Yerine göre bir çubuk patates 3 TL ile 5 TL arasında değişmektedir. İyi bir nokta ile günde ortalama 400 TL ile 1000 TL arasında kazanç sağlayailirsiniz.

2- Düşük sermayeli iş fikirleri için Seyyar Pilavcılık

Geçmişten günümüze bir çok seyyar pilavcı görmüşüzdür. Hatta bir çok lokantanın aksine seyyar pilavcıların pilavlarının tadına doyum olmaz. Çok düşük sermayeler ile bir seyyar pilavcı olabilirsiniz. Ancak bu işe atılmadan önce kendinize bir nokta belirlemeniz lazım. Eğer noktanızı iyi tutturursanız gayet iyi paralar kazanabilirsiniz. Kendinizi bir marka haline getirmek istiyorsanız gerekli izinlerinizi alarak pilavcı standı kurabilirsiniz böylelikle tek bir noktanız olur ve müşterileriniz ile özel bağlar kurabilirsiniz. Ortalama 5.000 TL ile iyi bir tezgah alarak bu işi yapabilirsiniz. Tabi ki ikinci el alma şansınız da var bu size daha ucuza gelecektir.

3- Az bir sermaye ile Çiğköfte Dükkanı Açmak

Düşük sermayeli iş fikirleri için bir diğer örnek Çiğ köfteci açmaktır. Çiğköfte dükkanları günümüz de bir hayli yayılmış durumda. Hem bireysel hemde bayilik adı altında bir çok çiğ köfte firması ortaya çıktı. Ancak çiğköfte kültürü ülkemiz de o kadar çok oturdu ki bütün çiğ köfteciler iş yapmaya devam ediyor. Özellikle öğrencilerin olduğu bölgelerde çiğ köfte daha fazla satılmaktadır. Bazı şehirler bu nimetten nasibini alamamış durumda. Bu tür yerleri keşfederek veya kendi şehriniz de güzel noktalar keşfederek çiğ köfte bayiliği alabilirsiniz. 5.000 ile 15.000 TL arasında değişkenlik gösteren konseptler ile kolaylıkla bir dükkan sahibi olabilirsiniz.

4- Bir başka az sermayeli iş Fatura Ödeme Noktası

Bazılarımız günümüz şartlarınca fatura ödeme noktalarının iş yapmayacağını düşünsede bu düşüncelerinde haksızlar. İnternet üzerinden fatura ödemek her ne kadar yaygınlaşsa dahil hala daha faturalarını elden yatıran insanlar var. Bu iş fikrinde de tabi ki önemli olan dükkanınızın yeri. Eğer konumunuz iyi ise çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bir fatura ödeme noktası olabilmek için 15.000 ile 50.000 TL arasında bir sermayeye sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir işyeriniz var ise çok daha ucuza 1000 lira gibi rakamlara sadece ödeme noktası bayiliği alabilirsiniz.

5- Düşük sermayeli iş fikirleri için son fikir ise Çay Ocağı Açmak

Çay milletimiz taradından sevilen bir içecektir. Bir dükkan kiralayarak ve fazla lükse kaçmadan kendi konseptinizi kurarak iyi bir çayhane açabilirsiniz. Vakit geçirmek için de küçük zeka oyunları benzeri faaliyetler ile de insanların vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle devamlı müşteri elde etmiş olursunuz. Özellikle öğrenci veya yaşlı kesimin olduğu bölgelerde çay ocağından iyi paralar kazanabilirsiniz.  Çay fiyatı ortalama olarak 0,50 kuruş ile 1 lira arasında satılıyor. Günde 1000 çay satan küçük bir işletme ayda 30 bin liraya kadar kazanabiliyor. Bunun sadece 6 bin kadarı masrafa gidiyor. Çay ocağı açmak az sermaye ile kurulan en karlı fikirlerden birisidir.

Çok sermaye ile yapılan işler için bu konuyu 100.000 TL Sermaye ile Ne İş Kurulur okuyabilirsiniz.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Düşük sermayeli iş fikirleri kurmak için öneriler Düşük sermayeli iş fikirleri için bazı işleri anlatacağımız bu yazıda sizde az sermayeli yaptığınız işleri bize yorum olarak gönderebilirsiniz. Toplumda genel de şöyle bir kanı vardır çok sermaye çok para kazandırır. Bu görüş bir düz bir çerçeveden bakıldığında haklı bulunabilir. Ancak yüksek sermaye ile kurulan işlerin giderleri de yüksek olcağı için çok fazla kar sağlanamayabilir. Peki küçük sermaye ile kurulan işler ne oran da kar sağlar. Bu yaptığınız işe göre değişkenlik gösterecektir lakin ana paranın katlanması söz konusu olduğunda genelde küçük sermayeli yatırımların ana paraya oranla daha fazla kazandırdığını göreceksiniz. Peki az sermaye ile…

Genel Bakış

5

Özet : Düşük sermayeli iş fikirleri için 5 öneri

Kullanıcı Oylaması: 3.6 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*