Anasayfa » Forex ve Borsa » Borsadan Para Kazanmak ve Borsa işlemleri

Borsadan Para Kazanmak ve Borsa işlemleri

Borsadan Para Kazanmak Borsadan Para Kazanmak isteyenler için Borsa'nın işleyişi. Eğer sabit geliriniz size yetmiyorsa ve sürekli içeri giriyorsanız hayattan pek fazla zevk alamazsınız. Çünkü büyük ihitmal ile zevk alacak kadar yaşayamıyorsunuz. Kim daha iyi koşullarda yaşamak, faturaları daha sıkıntısız ödemek, çocuklarını daha iyi okullarda okutmak istemez ki ailenizin geleceği şuanda sizin cebinizde ki veya banka hesabınızda ki paraya bağlı aslında biraz derinlemesine düşündüğümüzde ne kadar yürek burkucu bir his olduğunu anlayabiliyoruz. Eğer gelirinizi arttırmak isterseniz sabit işinizin yanında becerinizin olduğu bir alanda daha çalışmaya başlarsınız ancak bu yolla ne kadar gelir elde edebilirsiniz. Belki faturalarınızı biraz daha rahat ödemeye başlarsınız.…

Genel Bakış

5

Özet : Borsadan Para Kazanmak

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak isteyenler için Borsa’nın işleyişi. Eğer sabit geliriniz size yetmiyorsa ve sürekli içeri giriyorsanız hayattan pek fazla zevk alamazsınız. Çünkü büyük ihitmal ile zevk alacak kadar yaşayamıyorsunuz. Kim daha iyi koşullarda yaşamak, faturaları daha sıkıntısız ödemek, çocuklarını daha iyi okullarda okutmak istemez ki ailenizin geleceği şuanda sizin cebinizde ki veya banka hesabınızda ki paraya bağlı aslında biraz derinlemesine düşündüğümüzde ne kadar yürek burkucu bir his olduğunu anlayabiliyoruz.

Eğer gelirinizi arttırmak isterseniz sabit işinizin yanında becerinizin olduğu bir alanda daha çalışmaya başlarsınız ancak bu yolla ne kadar gelir elde edebilirsiniz. Belki faturalarınızı biraz daha rahat ödemeye başlarsınız. Eğer ekonomide başarıyı gerçekten yakalamak istiyorsanız para yönetimi hakkında belirli bir düzeyde bilginizin olması lazım gelir. Belki hiç birikmiş paranız olmayabilir ama az da olsa biriktirebildiğiniz bir paranız varsa yatırım yapmanın ne denli gelirinizi arttırabileceği konusunda hiç kafa yordunuz mu ?

Borsa’da Para işleri

Peki size bir sorum daha olacak az miktarda bulunan paranızla bir şirkete ortak olabileceğiniz hiç aklınıza geldi mi? İşte borsa size tam olarak böyle bir imkan sunuyor. Ancak her yatırımınız tabii ki size kar olarak dönmüyor ve borsa’da dibe de vurabilirsiniz. Borsayı sürekli kar olarak görmeniz yanlış bir hareket olacaktır. Borsadan gerçek anlamda iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız hisleriniz ile değil gerçek verilere dayanarak işlem yapmanız gerekecektir.

Peki bu analizi neye göre yapabilirsiniz. Borsa piyasasını genel anlamda şirketler oluşturduğu için şirketlerin ekonomisini ve devlet ekonomilerini yakından takip etmeniz gerekecektir. Aslında bu safhaya gelmeden önce siz hangi sektöre daha yatkınsanız o sektörde işlem yapmanız en mantıklısı olacaktır. Çünkü yatkın olduğunuz sektör hakkında daha sağlam ön sezileriniz olabilir. Bunu şöyle kısa bir örnek ile açıklayalım.

Kendinizi küçük bir oyuncakçı olarak düşünün. Belirli bir miktarda sermayeniz var ve sektörle sürekli içli dışlısınız. Bir yerlerden pokemon’un oyununun çıkacağı haberini alıyorsunuz ve oyuncakçı dükkanınıza 1 dolardan satın aldığınız pikaçu ve diğer pokemonlar ile dolduruyorsunuz. Pokemon oyunu çıktıktan sonra pokemon canavarları değer kazanıyor ve siz 1 dolara aldığınız oyuncakları 20 dolardan satmaya başlıyorsunuz. Böylelikle paranızı katlamış oluyorsunuz. İşte borsa tam anlamıyla bundan ibaret. Borsadan tam anlamıyla iyi paralar kazanmak istiyorsak borsanın anlamını iyi bir şekilde kavramamız ve öğrenmemiz gerekmektedir. Böylelikle borsadan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*