Anasayfa » Bayilik veren firmalar » Bayilik vermek istiyorum diyenler için

Bayilik vermek istiyorum diyenler için

Bayilik vermek istiyorum

Bayilik vermek istiyorum diyenlere özel açtığımız web sitemizde bayilik alan kişiler ile bayilik veren firmaları buluşturmayı hedeflemekteyiz. Bayilik ve franchise kelimeleri Türkiye’de aynı anlamlarda kullanılmaktadır. Aslında iki kelime arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bayilik çok geniş bir kitleye hitap eden bir kelimedir. Franchise ise imtiyaz hakkına sahip olmak anlamına gelmektedir. Bu ikisi arasındaki farkı şu şekilde de açıklayabiliriz.

Örneğin Starbucks Kahve dükkanları için dünya genelinde Franchise veren bir firmadır. Starbucks işi yapacak olan bir girişimci bu dükkan içerisinde firmanın belirttiği konsept haricinde farklı bir içecek veya menü satamaz. Buna imtiyazlı Franchise dükkanı açmakta denebilir. Bayilik ise bu konuda franchise sektöründen ayrı bir anlam taşır.

Bayilik alacak olan bir kişi açtığı dükkanında istediği malzemelerin bayilik haklarını alır ve istediği ürün konseptlerini satar. Örnek olarak cep telefonu aksesuarlar satan bir firma kılıflar için ayrı firmalardan bayilik alabilir. Telefonlar içinde sadece toptan telefon satan firmalardan bayilik alabilir. Bu şekilde ürün çeşitliliğine göre aynı mağaza içerisinde istediği kadar bayilik alabilir.

Burada bahsettiğimiz konular bayilik veren firmaların anlaşmalarına göre değişmektedir. Franchise veren firmalarında bazıları da farklı ürünler satmanıza izin verebilirler. Buna bir örnek olarak petrol istasyonlarını gösterebiliriz. Petrol istasyonunun içerisinde ki oto yıkama için ayrı bir franchise almakta mümkündür. Aynı zamanda markette satılacak olan ürünler içinde farklı yerlerden ürün temin edebilirsiniz.

Bu iki kelimenin ayrımından sonra bayilik vermek isteyenlerin genelde istediği şartları da yazımızda belirtelim.

 • Bayilik Franchise sözleşmesi
 • Bayilik verilecek lokasyonların belirlenmesi
 • Bayilere verilecek olan desteklerin bildirilmesi
 • Franchise isim hakkı
 • Royalty ödemeleri
 • Franchise sorumlusunun iletişim bilgileri
 • Bayilik şartları hakkında kesin bilgiler
 • Toplam yatırım tutarının net olması
 • Mağazalar için metrekare yatırım tutarının belirlenmesi
 • Kurulum aşamasında gerekli sermaye bilgilerinin verilmesi
 • Bayilik verilecek sektör hakkında analiz yapılması
 • Bayilik yatırımının geri dönüş süreci
 • Girişimcide aradığınız özellikler

Yukarıda yazılı olan maddeler bayilik vermek istiyorum diyen tüm firmalar için geçerlidir. Bayilik almak isteyen girişimcilere net bilgiler vermek ve anlaşmalar yapmak için önceden bir çok bilgiyi sunmanız gerekmektedir.

Bayilik Başvuruları

BV Bayilik Başvuru Formu

*
*
*
*
*
*
*
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Bayilik vermek istiyorum Bayilik vermek istiyorum diyenlere özel açtığımız web sitemizde bayilik alan kişiler ile bayilik veren firmaları buluşturmayı hedeflemekteyiz. Bayilik ve franchise kelimeleri Türkiye'de aynı anlamlarda kullanılmaktadır. Aslında iki kelime arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bayilik çok geniş bir kitleye hitap eden bir kelimedir. Franchise ise imtiyaz hakkına sahip olmak anlamına gelmektedir. Bu ikisi arasındaki farkı şu şekilde de açıklayabiliriz. Örneğin Starbucks Kahve dükkanları için dünya genelinde Franchise veren bir firmadır. Starbucks işi yapacak olan bir girişimci bu dükkan içerisinde firmanın belirttiği konsept haricinde farklı bir içecek veya menü satamaz. Buna imtiyazlı Franchise dükkanı açmakta denebilir. Bayilik ise bu konuda franchise…

Genel Bakış

5

Özet : Bu yazıyı değerlendirebilirsiniz.

Kullanıcı Oylaması: 4.73 ( 5 oy)

4 yorum

 1. görüşmek isteriz,teşekkürler

 2. KAZANMAK VE KAZANDIRMAK İSTEYEN KENDİNİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENLER

  • adana da çok işlek bir yerde yemek sektörü üzerine işyeri açtım fakat başarılı olamadım. eğer ciddi öneriniz varsa değerlendirmeye hazırım

 3. 2012 DE KURULMUŞ OLAN FİRMAMIZDA, YILLARDIR VAZGEÇEMEDİĞİMİZ ÇOCUKLUĞUMUZDAN BU YANA SEVİNÇLE MUTLULUKLA TATTIĞIMIZ PAMUK ŞEKERİ VE PATLAMIŞ MISIRI YENİ VE FARKLI BİR KONSEPTLE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE SUNUYORUZ. BARDAKTA PAMUK ŞEKER-ELMA ŞEKERİ-KAĞIT HELVA BAYİLİK İSTEYENLERİ WEB SİTEMİZE ZİYARETE BEKLİYORUZ. (aslanbeygida.com)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*